• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Бібліотека

Бібліотекар - Пащенко Ольга Андріївна.

Київське училище культури. Закінчила в 1991 році.

Спеціальність - бібліотечна справа.


/Files/images/images.jpg

Бібліотека - книжковий дім.

Тут книги розумні спокійно живуть.

У тихій величній світлиці,

А двері широкі відкриті ведуть

До знань золотої скарбниці.

/Files/images/DSCN2240.JPG

Для книг, яким потрібні ліки гарні.

Відкрилась книжкова лікарня

Лікарем стане кожен із вас

У вільний день у вільний час.

Безпечна робота в Інтернеті

10 золотих правил безпеки в мережі Інтернет

· Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

· Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

· Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

· Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

· Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

· Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

· Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

· Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

· У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.

· Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

· Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.

· Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Загальні правила безпеки в мережі Інтернет

Захистіть свій комп’ютер!

Без надійної системи захисту, Ваш комп’ютер є вразливим для шкідливих програм. Ви ризикуєте стати частиною мережі, яка використовується кіберзлочинцями для проведення мережевих атак або розсилання спаму. Щоб уникнути цих неприємностей:

· встановіть надійний антивірус із максимальним рівнем захисту; проскануйте систему та змінні диски; переконайтеся в тому, що налаштовано автоматичне оновлення вірусних баз;

· використовуйте брандмауер (файрвол), який дає змогу обмежувати і контролювати доступ до вашого комп’ютера ззовні; ставте захист на бездротові мережі; не користуйтеся невідомими мережами з відкритим доступом;

· користуйтеся для отримання файлів і програм із Мережі тільки тими джерелами, які добре себе зарекомендували; перед тим як використовувати файл, обов’язково перевірте його на наявність вірусів!

Захистіть себе і дітей!

Встановлюючи слабкий пароль або втрачаючи його, залишаючи персональні дані без захисту, ви даєте шахраям змогу здійснювати злочинні дії від вашого імені. Для того щоб убезпечити себе:

· встановлюйте складні паролі, що складаються з букв та символів із різним регістром; регулярно змінюйте паролі. Не використовуйте під час відновлення паролів прості відповіді, такі

як зріст, вага, день народження; не встановлюйте однакові паролі для різних ресурсів; не повідомляйте паролі третім особам;

· при здійсненні онлайн-платежів дані платіжної карти слід вводити тільки після того, як ви переконаєтеся, що встановлене з’єднання захищено шифруванням; не користуйтеся сайтами з недійсним або простроченим сертифікатом безпеки;

· якщо за комп’ютером працюють діти, встановіть і налаштуйте «Батьківський контроль» — компонент антивірусу, який дає змогу обмежити дітям доступ до небажаних ресурсів, а також захистити паролем доступ до певних папок і дисків на вашому комп’ютері!

Будьте уважні та обережні!

Довіряючи всьому, що пропонується в Інтернеті і не дотримуючись елементарних правил комп’ютерної безпеки, ви можете стати легкою здобиччю кіберзлочинців і зазнати серйозних фінансових втрат. Тому:

з обережністю розголошуйте особисту інформацію;
не публікуйте особисті контакти (домашні адреси, номери телефонів, електронні адреси) у відкритому доступі;

· ставте більше запитань;
отримавши повідомлення з будь-яким посиланням в ICQ або приватне повідомлення в соціальній мережі, переконайтеся в тому, що це не автоматична розсилка із зараженого комп’ютера; для цього поставте особисте запитання співрозмовнику або зв’яжіться з ним по телефону;

тверезо ставтеся до спам-пропозицій;
не вірте в несподівані виграші; не відгукуйтесь на пропозиції безкоштовних товарів; дешевих лікарських засобів; великих знижок або закликів подивитися цікаве посилання на невідомому сайті;

· перевіряйте правильність адреси;
помилка в написанні адреси популярного сайту може вести на сторінку, яку створили кіберзлочинці. Не ходіть за підозрілими посиланнями;

поясніть дітям правила поведінки в Інтернеті;
слідкуйте за тим, які ресурси вони відвідували, коли ви були відсутні; налаштуйте «Батьківський контроль»!

Поради батькам:

1. Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями і обговорюйте проблеми, що виникають. Якщо Ви зможете стати тією людиною, якому Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.

2. Установіть комп'ютер в місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.
3. Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.
4. Напишіть ці правила на папері і прикріпіть біля комп'ютера!
5. Попросіть Вашу дитину нікому не повідомляти особисте: ім'я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи. Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.
6. Попросіть Вашу дитину відразу ж розповідати Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповідала.
7. Переглядайте інформацію, що міститься в комп'ютері Вашої дитини. Це допоможе Вам контролювати її спілкування в мережі. Але пам'ятайте, що дитина може користуватися Інтернетом не тільки вдома, але і в школі, Інтернет-клубі, у друзів.
8. Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп'ютером і не вдома, наприклад в Інтернет–кафе чи у друзів.

Кiлькiсть переглядiв: 139

Коментарi